Google poinformowało o wydaniu aktualizacji algorytmów oraz wdrożeniu nowych zasad dotyczących spamu.

Google poinformowało o wydaniu aktualizacji algorytmów oraz wdrożeniu nowych zasad dotyczących spamu.

W marcu 2024 roku Google wprowadziło istotne zmiany w swoim algorytmie, które mają na celu poprawę jakości wyników wyszukiwania i ograniczenie niskiej jakości treści. Aktualizacja ta, znana jako “March 2024 spam update”, wprowadza nowe wytyczne i modyfikacje, aby zwiększyć użyteczność wyników dla użytkowników. Dla webmasterów i specjalistów SEO oznacza to nowe wyzwania i możliwość zwiększenia widoczności ich stron internetowych.

W ramach tej aktualizacji Google wprowadza następujące zmiany:

 1. Poprawiona ocena jakości: Algorytmy rankingowe są ulepszane, aby wyświetlać bardziej pomocne informacje i ograniczać treści o niskiej jakości w wynikach wyszukiwania. Celem jest wyeliminowanie stron, które są mało oryginalne lub stworzone wyłącznie w celu pozycjonowania w wynikach wyszukiwania.

 2. Nowe zasady przeciwdziałania spamowi: Google aktualizuje swoje zasady przeciwdziałania spamowi, aby wyeliminować treści o najniższej jakości. Dotyczy to między innymi stron, które wygasły i zostały ponownie wykorzystane jako źródła spamu, a także spamu o charakterze nekrologów.

W efekcie tych zmian oczekuje się, że ilość treści o niskiej jakości w wynikach wyszukiwania zostanie zmniejszona o 40%. Dla użytkowników oznacza to trafniejsze wyniki, a dla webmasterów stanowi wyzwanie i szansę na lepszą widoczność swoich stron internetowych 

 1. Dla użytkowników:

  • Google dąży do wyświetlania mniej treści mających na celu przyciągnięcie kliknięć, a więcej treści uznawanych przez użytkowników za przydatne.
  • Oczekuje się, że wyniki wyszukiwania będą wyższej jakości zgodnie z założeniem Google.
 2. Dla twórców stron internetowych i SEOwców:

  • Aktualizacja Google skupia się na identyfikowaniu przydatnych treści.
  • Twórcy nie muszą podejmować konkretnych działań w związku z aktualizacją, jeśli ich treści są zorientowane na użytkownika.

Nowe zasady dotyczące spamu obejmują praktyki takie jak:

 • Nadużycie wygasłych domen: Kupowanie wygasłych domen w celu manipulowania rankingami za pomocą treści o niskiej jakości.
 • Nadużycie reputacji witryny: Publikowanie treści stron trzecich pod minimalnym nadzorem, co może negatywnie wpłynąć na zaplecza czy katalogi.
 • Spamerskie treści: Google szczególnie zwraca uwagę na generowanie masowych ilości nieoryginalnych treści.

Czy oznacza to, że Google zmienia swoją perspektywę na korzystaniesztucznej inteligencji (AI)? Nie, Google utrzymuje swoją wieloletnią politykę dotyczącą spamu. Wykorzystanie automatyzacji, w tym generatywnej sztucznej inteligencji, jest nadal uznawane za spam, jeśli głównym celem jest manipulowanie pozycją w wynikach wyszukiwania

instagram_strony internetowe_warszawatiktok_strony internetowe_warszawastrony internetowe_warszawafacebook_strony internetowe_warszawa

Copyright 2024 by Mizzo Professional Websites. Strony Internetowe Warszawa. All rights reserved | Cookies

sitemap

sitemap

sitemap

logo

instagram_strony internetowe_warszawatiktok_strony internetowe_warszawastrony internetowe_warszawafacebook_strony internetowe_warszawa

Skontaktuj się z nami